Homutův statek | Coolinářka
3. 10. 2019

Homutův statek

Mám velkou radost, že v Čechách na Moravě stále přibývá takových malebných hotýlků a penzionů jako je ten, kterému věnuji dnešní příspěvek. Homutův statek uprostřed malebného Kokořínska je teprve pár dnů otevřený po důkladné rekonstrukci a už byl zařazen do výběru webu Amazing places. Podobně jako v případě krásného hotelu Matějovec 38 (psala jsem o něm zde: https://www.coolinarka.cz/udalost-46) jde o citlivou rekonstukci barokního statku, kde se snoubí venkovská „babičkovská“ klasika s moderními designovými prvky. Pan majitel je architekt, tak bylo objekt v nejlepších rukách.

Přehled

Na Homutově statku jsme strávili dvě noci a užili si to maximálně! O provoz se stará přímo paní majitelka a je doslova dobrou duší statku. Líbí se mi, že se nejedná o žádný snobský hotel, na nic si tu nehrají, cílovou skupinou jsou hlavně rodiny s dětmi a je jim tu vše přizpůsobené k maximální spokojenosti. A aby tu mohli strávit dovolenou i alergici a atopici, nesmí sem s pochopitelných důvodů domácí mazlíčci.

Všechny pokoje jsou prostorné, některé dokonce dvoupodlažní, najdete tu i apartmán s více ložnicemi a kuchyní. Nám bohatě stačil dvoulůžák s přistýlkou.

Statek má obrovskou zahradu. Vepředu relaxační s lehátky a dětských hřištěm a vzadu užitkovou, kde si místní kuchař pěstuje zeleninu a bylinky. Na rekonstrukci ještě čeká stodola, která se prý časem změní ve školící a wellness prostory.

Hotel nemá klasickou restauraci pro veřejnost. V ceně pobytu je samozřejmě snídaně a přikoupit si můžete polopenzi – večeře. Výběr je vždy ze dvou jídel. Kuchyň je typicky venkovská, taková babičkovská, jako domácí – sekaná s kaší, kynuté ovocné knedlíky, králík, guláš a podobně. Celý den jsou k dispozici nápoje, káva, čaj, odpoledne jsou napečené koláče… Zkrátka venkovská idyla 🙂

Co je taky sympatické, že majitelé zde nabízí hlavně lokální výrobky, ať už je to víno z nedalekého Mělníku, nebo mošty z Loun…

Naďa byla samozřejmě nadšená z hřiště…

Přátelé, co dodat na závěr? Je tu prostě milo… Pokud chcete zažít český venkov v elegantním balení, kde vám nebude vůbec nic chybět, ale zároveň vám nevykrvácí peněženka, tak přijeďte do Homutova statku!

poznámka: Některé fotografie jsou oficiální, použité s laskavým svolením Homutova statku. Zbytek jsou mé fotky z mobilu… Páč jsem si zapomněla foťák – debil! 🙂

Prohlédněte si mé knihy

Můj Instagram

Left Menu IconSledujte mě
Menu