Jižní Čechy #2 | Coolinářka
3. 10. 2019

Jižní Čechy #2

Milí čtenáři, slíbila jsem vám reportáž z našich výletů po Jižních Čechách s tipy, kam na dobrou kávu. Tak tedy, užijte si virtuální cestu! Mile mě překvapil Jindřichův Hradec… nádherný zámek, krásně upravené centrum města a přes mraky turistů, působil vážně malebným dojmem.

 

Na kávu si dojděte do Kolonial coffee (http://www.kolonialcoffee.cz/), je to kavárna s vlastní pražírnou a i když jsme neochutnali, jejich dezerty vypadaly víc než lákavě! Příjemný interiér a milý personál celkový dobrý dojem jen umocnili.

Na jihu Čech nelze minout Slavonice! Město zapsané v seznamu UNESCO, plné krásných renesančních domů a úžasnou atmosférou! Škoda jen, že vedle galerií a kaváren vyrostlo na můj vkus až moc krámků s pochybným asijským zbožím…

Ve Slavonicích rozhodně navštivte kavárnu Vini e Caffé, kterou vlastní violoncellista Pavel Jonáš Krejčí. Je to malinkatý podnik přímo pod Slavonickou věží, ze kterého se line nejen vůně skvělé kávy, ale i tóny Mozartových oper. Musím říct, že místní káva je jedna z nejlepších, co jsem kdy ochutnala. Toto místo je prostě kouzelné, jako jsou kouzelné celé Slavonice!

Nedaleko v obci Markvarec se zastavte v Kavárně Do mlejna (http://www.domlejna.cz/). Spíš bych měla říct kavárně a galerii, protože interiér je plný keramiky, kterou si můžete rovnou koupit. My jsme zde ochutnali výbornou horkou čokoládu a moc ocenili pro dceru velký dětský koutek…

A na závěr i něco pro čtenáře muže. Úžasné muzeum aut – veteránů v Nové Bystřici (http://www.muzeumveteranu.cz/), jedná se o největší sbírku převážně amerických předválečných vozů, vystavených v atraktivním prostředí opravené textilky. Musím říct, že auta nijak zvlášť neobdivuji, ale toto muzeum mě nadchlo! Do Jižních Čech se vracím v posledních letech skoro každý rok a stále je co objevovat a obdivovat. Letošní dovolená byla skvělá a už se sem zase těšíme!

Prohlédněte si mé knihy

Můj Instagram

Left Menu IconSledujte mě
Menu