Penzion a restaurace V polích | Coolinářka
3. 10. 2019

Penzion a restaurace V polích

Když jsme nedávno byli na krátké dovolené v Okoři (https://www.coolinarka.cz/udalost-70), stavili jsme se na oběd v sousedních Malých Číčovicích v nádherném Penzionu v polích. Jedná se citlivě opravený bývalý jezuitský statek z 18. století, kde se majitelé hrdě hlásí k odkazu českého venkova. Stylově zařízené interiéry restaurace a pokojů penzionu jsou tím pravým pro všechny romantické duše. My se bohužel tentokrát zdrželi jen na oběd, ale rozhodně tu nejsme naposled a příště musíme vyzkoušet i ubytování!

Přehled

Místní restaurace nemá stálou nabídku. Jejích aktuální menu, které kuchař sestavuje z výhradně čerstvých a sezónních surovin, se dočtete na vyvěšených tabulích. Nechybí skvělé polévky, recepty ze zeleniny, ale i typická jídla české kuchyně. Na své si přijdou dietářky, ale i pořádní chlapi 🙂 Na fotografii je výborná „dršťkovka“ z houby zvané kotrč.

Dojem z celku vytváří detaily a zde to platí dvojnásob… Budete si připadat, jako v jiné, nostalgické době!

Mám podobné penziony ráda… Radši než velké moderní hotely bez duše. Poslední dva roky, co se nám narodila Naďa, toho za hranice moc nenajezdíme a o to radši objevuji takovéto malé klenoty v podobě útulných „hotýlků v srdci Evropy“. Máte také nějaký oblíbený hotel či penzion, kde se zastavil čas? Napište mi do komentáře svůj tip!

Prohlédněte si mé knihy

Můj Instagram

Left Menu IconSledujte mě
Menu