Vánoční kuchařka pro kluky a holky | Coolinářka
3. 10. 2019

Vánoční kuchařka pro kluky a holky

Přibližně v červnu tohoto roku jsem dostala od vydavatelství Fragment moc příjemné zadání na kuchařku – vánoční recepty pro děti a jejich rodiče. Neváhala jsem ani chvilku a tuto krásnou práci přijala. Vánoce miluju a byť jsem recepty připravovala a fotila uprostřed prázdnin, tak jsem si to maximálně užívala!

Přemýšlela jsem, jak knížku pojmout a nakonec jsem se rozhodla, že ji udělám co možná nejrozmanitější! Vedle klasických receptů na Linecká kolečka, Medové perníčky nebo Vanilkové rohlíčky, v ní najdete i pár návodů, jak připravit jedlé dárky (Domácí nuttela, Vánoční müsli nebo Pečený čaj), recepty na horké nápoje (Horké jablíčko nebo Horkou bílou čokoládu), ale těšit se můžete i na tematicky laděné klasické sladkosti jako jsou Vánoční Pavlova, Čertovské cupcakes, atd. Mojí vizí bylo, aby děti a rodiče knížka provázela celým adventním obdobím. Kuchařka je určena pro děti od cca 7 let a jednotlivé recepty jsou označeny podle obtížnosti, jednou, dvěma nebo třemi vařečkami.

Přehled

Nahlédněte!

Fotografie cukrátek na fotografii, jejíž výřez se stal nakonec titulní stránkou, která je, dle mého, moc povedená!

Krásnými ilustracemi vánočních motivů knížku doplnila má kamarádka a spolužačka z vysoké školy – Lucie Beránková. Moc jí děkuji, malované obrázky k dětské knížce zkrátka patří!

K nafocení našeho pečení s Naďou jsem opět pozvala nejlepší fotografku – Lucii Baštovou (http://www.luciebastova.cz), která vytvořila snímky s tak krásnou vánoční atmosférou, že ani nikdo nepozná, že vznikly uprostřed srpna 🙂 Jo, a děkuju za krásné perníčky!

Pokud vás knížka zaujala, opět mi bude velikou ctí, když si ji pořídíte! Můžete ji zakoupit ve všech knihkupectvích nebo na eshopech (viz odkaz výše v rámečku).

Můj Instagram

Left Menu IconSledujte mě
Menu